Jean BESSE : It-tieni leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 24-07-1984 / 09-03-1986 : Grupp Socjalista - Membru
  • 10-03-1986 / 24-07-1989 : Grupp Socjalista - Membru tal-bureau

Partiti nazzjonali 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Parti socialiste (Franza)

Membri 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Gappun
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Gappun
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Gappun
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud Turkija KEE
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Gappun

Sostitut 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar ir-Relazzjonijiet Ekonomici Esterni
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar ir-Relazzjonijiet Ekonomici Esterni