Jean-Pierre ABELIN : It-tieni leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Union pour la démocratie française (Franza)

Membri 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 11-02-1985 / 31-01-1986 : Delegazzjoni lill-Parlament Ewropew/Kumitat Maghqud Kortes Spanjola
  • 21-01-1987 / 13-10-1987 : Kumitat dwar l-Estimi
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Unjoni tar-Repubbliki Sovjetici Socjalisti
  • 14-10-1987 / 10-10-1988 : Kumitat dwar iz-Zghazagh, Kultura, Edukazzjoni, Informazzjoni u Sport
  • 10-10-1988 / 24-07-1989 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali

Sostitut 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Affarijiet Socjali u l-Impieg
  • 21-01-1987 / 09-10-1988 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar il-Biedja, Sajd u l-Izvilupp Rurali
  • 21-07-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar l-Affarijiet So`jali u l-Impieg