José APOLINÁRIO : Ir-raba’ leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 19-07-1994 / 14-11-1995 : Grupp tal-Partit tas-Soċjalisti Ewropej - Membru
  • 15-11-1995 / 03-02-1997 : Grupp tal-Partit tas-Soċjalisti Ewropej - Membru tal-bureau
  • 04-02-1997 / 02-10-1998 : Grupp tal-Partit tas-Soċjalisti Ewropej - Viċi President

Partiti nazzjonali 

  • 19-07-1994 / 02-10-1998 : Partido Socialista (il-Portugall)

Kwestur 

  • 15-11-1995 / 13-01-1997 : Parlament Ewropew
  • 15-11-1995 / 13-01-1997 : Bureau

Membri 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar l-Ambjent, is-Sahha Pubblika u l-harsien tal-Konsumatur
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi tal-Maghreb u l-Unjoni Arbija tal-Maghreb
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Membri ta’ l-ASEAN, l-Azja ta’Nofsinhar-lvant u r-Repubblika tal-Korea.
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi tal-Maghreb u l-Unjoni Arbija tal-Maghreb
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Membri ta’ l-ASEAN, l-Azja ta’Nofsinhar-lvant u r-Repubblika tal-Korea.
  • 15-11-1995 / 13-01-1997 : Kwesturi
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi tal-Maghreb u l-Unjoni Arbija tal-Maghreb
  • 16-01-1997 / 02-10-1998 : Kumitat dwar l-Ambjent, is-Sahha Pubblika u l-Harsien tal-Konsumatur
  • 16-01-1997 / 02-10-1998 : Kumitat dwar is-Sajd
  • 14-10-1997 / 02-10-1998 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi tal-Maghreb u l-Unjoni Arbija tal-Maghreb

Sostitut 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar il-Biedja u l-Izvilupp Rurali
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar is-Sajd
  • 16-01-1997 / 02-10-1998 : Kumitat dwar il-Biedja u l-Izvilupp Rurali