Claudio AZZOLINI : Ir-raba’ leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Grupp Forza Ewropa - Membru
  • 05-07-1995 / 23-10-1996 : Grupp Unjoni ghall-Ewropa - Membru
  • 24-10-1996 / 09-12-1996 : Grupp Unjoni ghall-Ewropa - Viċi President
  • 10-12-1996 / 14-06-1998 : Grupp Unjoni ghall-Ewropa - President
  • 15-06-1998 / 19-07-1999 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru tal-bureau

Partiti nazzjonali 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Forza Italia (l-Italja)

Viċi President 

  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud KE-Malta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud UE-Malta

Membri 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar il-Politika Regjonali
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar il-Politika Regjonali

Sostitut 

  • 23-09-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar il-Kultura, zghazagh, Edukazzjoni u l-Mezzi
  • 23-09-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar ir-Regoli ta’ Procedura, l-verifika ta’ Kredenzjali u Immunitajiet
  • 16-01-1997 / 08-06-1998 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin, Politika ta’ Sigurta’ u Difiza
  • 11-09-1998 / 19-07-1999 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin, Politika ta’ Sigurta’ u Difiza