Ernesto CACCAVALE : Ir-raba’ leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Grupp Forza Ewropa - Membru
  • 05-07-1995 / 13-07-1998 : Grupp Unjoni ghall-Ewropa - Membru
  • 14-07-1998 / 19-07-1999 : Grupp Unjoni ghall-Ewropa - Viċi President

Partiti nazzjonali 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Forza Italia (l-Italja)

Viċi President 

  • 12-09-1994 / 15-01-1997 : Sottokumitat dwar id-Drittijiet Umani

Membri 

  • 21-07-1994 / 11-09-1994 : Sottokumitat dwar id-Drittijiet Umani
  • 21-07-1994 / 20-09-1995 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-UE)
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar il-Libertajiet civili u l-Affarijiet Interni
  • 21-09-1995 / 15-01-1997 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-UE)
  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-UE)
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin, Politika ta’ Sigurta’ u Difiza
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Sottokumitat dwar id-Drittijiet Umani
  • 02-10-1997 / 19-07-1999 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-UE)

Sostitut 

  • 23-09-1994 / 28-08-1995 : Kumitat dwar il-Politika Regjonali
  • 15-02-1995 / 15-01-1997 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin, Politika ta’ Sigurta’ u Difiza
  • 28-08-1995 / 15-01-1997 : Kumitat dwar l-Affarijiet legali u l-Jeddijiet tac-cittadini
  • 19-10-1995 / 15-01-1997 : Kumitat dwar il-Politika Regjonali
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar il-Libertajiet Civili u l-Affarijiet Interni
  • 18-02-1997 / 13-10-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Latvja
  • 14-10-1997 / 19-07-1999 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud UE-Latvja