Alfonso NOVO BELENGUER : Ir-raba’ leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 18-09-1996 / 28-01-1997 : Grupp ta’ l-Alleanza Demokratika Ewropea - Membru
  • 29-01-1997 / 07-10-1998 : Grupp ta’ l-Alleanza Demokratika Ewropea - Membru tal-bureau

Partiti nazzjonali 

  • 18-09-1996 / 07-10-1998 : Coalición Nacionalista (Spanja)

Membri 

  • 20-09-1996 / 15-01-1997 : Kumitat dwar il-Politika Regjonali
  • 20-09-1996 / 15-01-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika t’Isfel
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika t’Isfel u l-MERCOSUR
  • 16-01-1997 / 07-10-1998 : Kumitat dwar il-Politika Regjonali
  • 14-10-1997 / 07-10-1998 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika t’Isfel u l-MERCOSUR

Sostitut 

  • 19-09-1996 / 15-01-1997 : Kumitat dwar it-Trasport u t-Turizmu
  • 23-10-1996 / 15-01-1997 : Kumitat dwar il-Biedja u l-Izvilupp Rurali
  • 16-01-1997 / 07-10-1998 : Kumitat dwar it-Trasport u t-Turizmu
  • 16-01-1997 / 07-10-1998 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud UE-Malta