Jim ALLISTER : Is-sitt leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Membri mhux affiljati

Partiti nazzjonali 

  • 20-07-2004 / 27-03-2007 : Democratic Unionist Party (Northern Ireland) (ir-Renju Unit)
  • 28-03-2007 / 17-12-2007 : Independent (ir-Renju Unit)
  • 18-12-2007 / 13-07-2009 : Traditional Unionist (ir-Renju Unit)

Membri 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Kumitat għas-Sajd
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Kumitat għall-Affarijiet Kostituzzjonali
  • 15-09-2004 / 13-07-2009 : Delegazzjoni għall-Assemblea Parlamentari Konġunta ACP-UE
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Kumitat għas-Sajd
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Kumitat għall-Affarijiet Kostituzzjonali
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Kumitat għas-Sajd
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Kumitat għall-Affarijiet Kostituzzjonali

Sostitut 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Kumitat għall-Agrikoltura u l-Iżvilupp Rurali

all-activities 

Kontributi għal dibattiti plenarji 
Diskorsi magħmula matul is-sessjoni plenarja u dikjarazzjonijiet bil-miktub relatati mad-dibattiti fil-plenarja. Artikoli 204 u 171(11) tar-Regoli ta' Proċedura

Mistoqsija/jiet parlamentari 
Il-mistoqsijiet għal tweġiba orali b'dibattitu jistgħu jitqiegħdu fuq il-Mejda minn kumitat, grupp politiku jew tal-lanqas 5 % tal-Membri li jagħmlu parti mill-Parlament. Id-destinatarji huma l-istituzzjonijiet l-oħra tal-UE. Il-Konferenza tal-Presidenti tiddeċiedi jekk u f'liema ordni l-mistoqsijiet jitqiegħdu fl-abbozz definittiv tal-aġenda ta' seduta plenarja. Artikolu 128 tar-Regoli ta' Proċedura

Dikjarazzjonijiet bil-miktub (sas-16 ta' Jannar 2017) 
**Dan l-istrument m'għadux jeżisti sa mis-16 ta' Jannar 2017**. Dikjarazzjoni bil-miktub kienet inizjattiva dwar kwistjoni li taqa' fil-kompetenza tal-UE. Il-Membri setgħu jsiru kofirmatarji tul perjodu ta' tliet xhur.

Dikjarazzjoni bil-miktub dwar il-ġlied tal-klieb fl-UE  
- P6_DCL(2007)0086 - Waqgħet  
Jim ALLISTER , Neil PARISH , Mairead McGUINNESS , James NICHOLSON , Ville ITÄLÄ  
Data tal-ftuħ : 10-10-2007
Data ta’ għeluq : 24-01-2008
Numru ta’ firmatarji : 117 - 17-01-2008
Dikjarazzjoni bil-miktub on the rights of women in Saudi Arabia EN  
- P6_DCL(2006)0018 - Waqgħet  
Roger HELMER , Ashley MOTE , Jim ALLISTER , Anna ZÁBORSKÁ  
Data tal-ftuħ : 30-03-2006
Data ta’ għeluq : 30-06-2006
Numru ta’ firmatarji : 39 - 30-06-2006
Dikjarazzjoni bil-miktub on international terrorists ('the Colombia 3') EN  
- P6_DCL(2005)0047 - Waqgħet  
Jim ALLISTER  
Data tal-ftuħ : 19-09-2005
Data ta’ għeluq : 19-12-2005
Numru ta’ firmatarji : 9 - 19-12-2005

Lista tal-Membri preżenti 
Dan ir-reġistru tal-attendenza huwa estratt mill-Minuti tas-seduti plenarji tas-sitt leġiżlatura. L-informazzjoni li fih qed tingħata għal skopijiet ta' informazzjoni biss u tkopri l-mandat ta' Membru fil-Parlament Ewropew. Din id-data mhijiex ipproċessata u ma tinkludix korrezzjonijiet għal assenza ġustifikata minħabba mard, leave tal-maternità/paternità, xogħol awtorizzat tad-delegazzjonijiet parlamentari eċċ.