Roberta Alma ANASTASE : Is-sitt leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 26-09-2005 / 31-12-2006 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Demokristjani) u Demokratiċi Ewropej - Osservatriċi
  • 01-01-2007 / 09-12-2007 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Demokristjani) u Demokratiċi Ewropej - Membru
  • 10-12-2007 / 18-12-2008 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Demokristjani) u Demokratiċi Ewropej - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 26-09-2005 / 31-12-2006 : Partidul Democrat (ir-Rumanija)
  • 01-01-2007 / 09-12-2007 : Partidul Democrat (ir-Rumanija)
  • 10-12-2007 / 07-04-2008 : Partidul Democrat (ir-Rumanija)
  • 08-04-2008 / 18-12-2008 : Partidul Democrat-Liberal (ir-Rumanija)

Viċi President 

  • 31-01-2007 / 09-12-2007 : Sottokumitat għas-Sigurtà u d-Difiża
  • 10-12-2007 / 09-01-2008 : Sottokumitat għas-Sigurtà u d-Difiża

Membri 

  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Kumitat għall-Affarijiet Barranin
  • 31-01-2007 / 09-12-2007 : Kumitat għall-Affarijiet Barranin
  • 15-03-2007 / 09-12-2007 : Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-pajjiżi tal-Golf inkluż il-Jemen
  • 10-12-2007 / 18-12-2008 : Kumitat għall-Affarijiet Barranin
  • 10-12-2007 / 18-12-2008 : Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-pajjiżi tal-Golf inkluż il-Jemen
  • 10-01-2008 / 13-01-2008 : Sottokumitat għas-Sigurtà u d-Difiża

Sostitut 

  • 31-01-2007 / 09-12-2007 : Sottokumitat għad-Drittijiet tal- Bniedem
  • 09-02-2007 / 09-12-2007 : Delegazzjoni għall-Kumitati Parlamentari ta' Koperazzjoni UE-Armenja, UE-Azerbajġan u UE-Ġeorġja
  • 10-12-2007 / 18-12-2008 : Sottokumitat għad-Drittijiet tal- Bniedem
  • 10-12-2007 / 18-12-2008 : Delegazzjoni għall-Kumitati Parlamentari ta' Koperazzjoni UE-Armenja, UE-Azerbajġan u UE-Ġeorġja
  • 12-12-2007 / 18-12-2008 : Kumitat għall-Kultura u l-Edukazzjoni

Osservatriċi 

  • 29-09-2005 / 31-12-2006 : Kumitat għall-Affarijiet Barranin

all-activities 

Kontributi għal dibattiti plenarji 
Diskorsi magħmula matul is-sessjoni plenarja u dikjarazzjonijiet bil-miktub relatati mad-dibattiti fil-plenarja. Artikoli 204 u 171(11) tar-Regoli ta' Proċedura

Rapport(i) - bħala rapporteur 
Rapporteur jinħatar fil-kumitat parlamentari responsabbli biex jabbozza rapport dwar proposti ta' natura leġiżlattiva jew baġitarja, jew kwistjonijiet oħra. Huma u jabbozzaw ir-rapport tagħhom, ir-rapporteurs jistgħu jikkonsultaw ma' esperti u ma' partijiet interessati rilevanti. Huma responsabbli wkoll għall-abbozzar ta' emendi ta' kompromess u għal negozjati ma' shadow rapporteurs. Ir-rapporti adottati fil-livell tal-kumitat imbagħad jiġu eżaminati u vvotati fil-plenarja. Artikolu 55

Proposta/i għal riżoluzzjoni 
Il-Membri jistgħu jressqu mozzjoni individwali fuq kwistjonijiet li jaqgħu fl-isfera ta' attività tal-UE. Dawn il-mozzjonijiet jingħaddu lill-kumitat responsabbli għall-konsiderazzjoni tiegħu. Artikolu 143

Mistoqsija/jiet parlamentari 
Il-mistoqsijiet għal tweġiba orali b'dibattitu jistgħu jitqiegħdu fuq il-Mejda minn kumitat, grupp politiku jew tal-lanqas 5 % tal-Membri li jagħmlu parti mill-Parlament. Id-destinatarji huma l-istituzzjonijiet l-oħra tal-UE. Il-Konferenza tal-Presidenti tiddeċiedi jekk u f'liema ordni l-mistoqsijiet jitqiegħdu fl-abbozz definittiv tal-aġenda ta' seduta plenarja. Artikolu 128 tar-Regoli ta' Proċedura

Dikjarazzjonijiet bil-miktub (sas-16 ta' Jannar 2017) 
**Dan l-istrument m'għadux jeżisti sa mis-16 ta' Jannar 2017**. Dikjarazzjoni bil-miktub kienet inizjattiva dwar kwistjoni li taqa' fil-kompetenza tal-UE. Il-Membri setgħu jsiru kofirmatarji tul perjodu ta' tliet xhur.

Dikjarazzjoni bil-miktub dwar ix-xandir ta' programmi tat-televixin b'kontenut vjolenti f'ħinijiet meta t-tfal ikunu qed jaraw it-televixin  
- P6_DCL(2008)0009 - Waqgħet  
Rareș-Lucian NICULESCU , Monica Maria IACOB-RIDZI , MARIAN ZLOTEA , Roberta Alma ANASTASE , Maria PETRE  
Data tal-ftuħ : 30-01-2008
Data ta’ għeluq : 08-05-2008
Numru ta’ firmatarji : 111 - 08-05-2008
Dikjarazzjoni bil-miktub dwar il-piena tal-mewt fil-Belarus  
- P6_DCL(2007)0067 - Waqgħet  
Justas Vincas PALECKIS , Roberta Alma ANASTASE , Marco CAPPATO , Hélène FLAUTRE , Luisa MORGANTINI  
Data tal-ftuħ : 09-07-2007
Data ta’ għeluq : 15-11-2007
Numru ta’ firmatarji : 136 - 15-11-2007

Lista tal-Membri preżenti 
Dan ir-reġistru tal-attendenza huwa estratt mill-Minuti tas-seduti plenarji tas-sitt leġiżlatura. L-informazzjoni li fih qed tingħata għal skopijiet ta' informazzjoni biss u tkopri l-mandat ta' Membru fil-Parlament Ewropew. Din id-data mhijiex ipproċessata u ma tinkludix korrezzjonijiet għal assenza ġustifikata minħabba mard, leave tal-maternità/paternità, xogħol awtorizzat tad-delegazzjonijiet parlamentari eċċ.