Gianni PITTELLA : Is-sitt leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Grupp Soċjalista fil-Parlament Ewropew - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 20-07-2004 / 17-02-2005 : Uniti nell'Ulivo (l-Italja)
  • 18-02-2005 / 18-02-2008 : Democratici di Sinistra (l-Italja)
  • 19-02-2008 / 13-07-2009 : Partito Democratico (l-Italja)

Membri 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Kumitat għall-Baġit
  • 15-09-2004 / 13-07-2009 : Delegazzjoni għall-Kumitat Parlamentari ta' Koperazzjoni UE-Moldova
  • 14-10-2004 / 08-06-2005 : Kumitat temporanju għall-isfidi politiċi u l-mezzi baġitarji ta' l-Unjoni wara t-tkabbir 2007-2013
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Kumitat għall-Baġit
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Kumitat għall-Baġit

Sostitut 

  • 21-07-2004 / 17-01-2005 : Kumitat għall-Industrija, ir-Riċerka u l-Enerġija
  • 15-09-2004 / 31-12-2006 : Delegazzjoni għall-Kumitat Parlamentari Konġunt UE-Rumanija
  • 18-01-2005 / 14-01-2007 : Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji

all-activities 

Kontributi għal dibattiti plenarji 
Diskorsi magħmula matul is-sessjoni plenarja u dikjarazzjonijiet bil-miktub relatati mad-dibattiti fil-plenarja. Artikoli 204 u 171(11) tar-Regoli ta' Proċedura

Rapport(i) - bħala rapporteur 
Rapporteur jinħatar fil-kumitat parlamentari responsabbli biex jabbozza rapport dwar proposti ta' natura leġiżlattiva jew baġitarja, jew kwistjonijiet oħra. Huma u jabbozzaw ir-rapport tagħhom, ir-rapporteurs jistgħu jikkonsultaw ma' esperti u ma' partijiet interessati rilevanti. Huma responsabbli wkoll għall-abbozzar ta' emendi ta' kompromess u għal negozjati ma' shadow rapporteurs. Ir-rapporti adottati fil-livell tal-kumitat imbagħad jiġu eżaminati u vvotati fil-plenarja. Artikolu 55

Opinjoni bħala rapporteur 
Il-kumitati jistgħu jabbozzaw opinjoni għal rapport ta' kumitat responsabbli, li tkopri l-elementi marbuta mal-mandat tal-kumitat tagħhom. Ir-rapporteurs għal opinjonijiet huma responsabbli wkoll għall-abbozzar ta' emendi ta' kompromess u għal negozjati ma' shadow rapporteurs. Artikolu 56, Artikolu 57, Anness VI

OPINJONI dwar l-abbozz ta' baġit ġenerali ta' l-Unjoni Ewropea għas-sena finanzjarja 2007  
- ECON_AD(2006)376318 -  
-
ECON 

Proposta/i għal riżoluzzjoni 
Il-Membri jistgħu jressqu mozzjoni individwali fuq kwistjonijiet li jaqgħu fl-isfera ta' attività tal-UE. Dawn il-mozzjonijiet jingħaddu lill-kumitat responsabbli għall-konsiderazzjoni tiegħu. Artikolu 143

Mistoqsija/jiet parlamentari 
Il-mistoqsijiet għal tweġiba orali b'dibattitu jistgħu jitqiegħdu fuq il-Mejda minn kumitat, grupp politiku jew tal-lanqas 5 % tal-Membri li jagħmlu parti mill-Parlament. Id-destinatarji huma l-istituzzjonijiet l-oħra tal-UE. Il-Konferenza tal-Presidenti tiddeċiedi jekk u f'liema ordni l-mistoqsijiet jitqiegħdu fl-abbozz definittiv tal-aġenda ta' seduta plenarja. Artikolu 128 tar-Regoli ta' Proċedura

Dikjarazzjonijiet bil-miktub (sas-16 ta' Jannar 2017) 
**Dan l-istrument m'għadux jeżisti sa mis-16 ta' Jannar 2017**. Dikjarazzjoni bil-miktub kienet inizjattiva dwar kwistjoni li taqa' fil-kompetenza tal-UE. Il-Membri setgħu jsiru kofirmatarji tul perjodu ta' tliet xhur.

Dikjarazzjoni bil-miktub dwar l-użu tal-Eurobonds bħala strateġija ġdida biex jissostna t-tkabbir  
- P6_DCL(2008)0087 - Waqgħet  
Mario MAURO , Gianni PITTELLA  
Data tal-ftuħ : 08-10-2008
Data ta’ għeluq : 22-01-2009
Numru ta’ firmatarji : 160 - 23-01-2009
Dikjarazzjoni bil-miktub dwar il-valur tal-kotba fil-kultura Ewropea u dwar il-ħtieġa li l-prezzijiet jinżammu baxxi  
- P6_DCL(2008)0025 - Waqgħet  
Luciana SBARBATI , Daniel DĂIANU , Gianni PITTELLA , Anne LAPERROUZE , Manolis MAVROMMATIS  
Data tal-ftuħ : 09-04-2008
Data ta’ għeluq : 15-07-2008
Numru ta’ firmatarji : 114 - 10-07-2008
Dikjarazzjoni bil-miktub dwar l-Isport u l-Vjolenza  
- P6_DCL(2007)0020 - Waqgħet  
Gianni PITTELLA , Lapo PISTELLI , Luciana SBARBATI , Lilli GRUBER , Claudio FAVA  
Data tal-ftuħ : 12-02-2007
Data ta’ għeluq : 14-05-2007
Numru ta’ firmatarji : 92 - 14-05-2007

Lista tal-Membri preżenti 
Dan ir-reġistru tal-attendenza huwa estratt mill-Minuti tas-seduti plenarji tas-sitt leġiżlatura. L-informazzjoni li fih qed tingħata għal skopijiet ta' informazzjoni biss u tkopri l-mandat ta' Membru fil-Parlament Ewropew. Din id-data mhijiex ipproċessata u ma tinkludix korrezzjonijiet għal assenza ġustifikata minħabba mard, leave tal-maternità/paternità, xogħol awtorizzat tad-delegazzjonijiet parlamentari eċċ.