David Lancaster NICOLSON : L-ewwel leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Grupp Demokratiku Ewropew - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Conservative and Unionist Party (ir-Renju Unit)

Membri 

  • 20-07-1979 / 24-03-1980 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji
  • 25-03-1980 / 22-05-1980 : Kumitat dwar iz-zghazagh, Kultura, Edukazzjoni, Informazzjoni u Sport
  • 21-01-1982 / 06-07-1983 : Kumitat dwar l-Affarijiet Socjali u l-Impieg
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Uniti