Gérard JAQUET : L-ewwel leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Grupp Socjalista - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Parti socialiste (Franza)

Viċi President 

  • 18-07-1979 / 18-01-1982 : Parlament Ewropew
  • 18-07-1979 / 18-01-1982 : Bureau
  • 20-01-1982 / 23-07-1984 : Parlament Ewropew
  • 20-01-1982 / 23-07-1984 : Bureau

Membri 

  • 20-07-1979 / 15-10-1981 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 26-09-1979 / 17-09-1981 : Kumitat dwar ir-Regoli ta’ Procedura u Petizzjonijiet
  • 18-09-1981 / 23-07-1984 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici