Robert Victor JACKSON : L-ewwel leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 17-07-1979 / 08-03-1982 : Grupp Demokratiku Ewropew - Membru
  • 09-03-1982 / 10-04-1983 : Grupp Demokratiku Ewropew - Membru tal-bureau
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Grupp Demokratiku Ewropew - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Conservative and Unionist Party (ir-Renju Unit)

Membri 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Kumitat dwar l-Estimi
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegazzjoni lill-Parlament Ewropew/Kumitat Maghqud Parlament Portugiz