Tullia CARETTONI ROMAGNOLI : L-ewwel leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Gruppi Komunisti u Alleati - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Indipendenti di sinistra (l-Italja)

Membri 

  • 20-07-1979 / 27-09-1979 : Kumitat dwar l-Affarijiet Socjali u l-Impieg
  • 28-09-1979 / 20-01-1982 : Kumitat dwar ir-Relazzjonijiet Ekonomici Esterni
  • 10-12-1979 / 08-03-1982 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud ta’ l-Assocjazzjoni Turkija-KEE
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni