Cornelis BERKHOUWER : L-ewwel leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Grupp Liberali u Demokratiku - Viċi President

Partiti nazzjonali 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (in-Netherlands)

Viċi President 

  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Amerika Latina

Membri 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici
  • 13-10-1980 / 09-03-1982 : Kumitat dwar ir-Regoli ta’ Procedura u Petizzjonijiet
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Kumitat dwar l-Ambjent, is-Sahha Pubblika u l-Harsien tal-Konsumatur