Enrico BERLINGUER : L-ewwel leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 17-07-1979 / 11-06-1984 : Gruppi Komunisti u Alleati - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 17-07-1979 / 11-06-1984 : Partito comunista italiano (l-Italja)

Membri 

  • 20-07-1979 / 20-01-1982 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici