Giovanni BARBAGLI : L-ewwel leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Democrazia cristiana (l-Italja)

Membri 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Kumitat dwar l-Affarijiet Socjali u l-Impieg
  • 21-01-1981 / 23-07-1984 : Kumitat dwar l-Estimi
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Amerika Latina