Vincent F.M. ANSQUER : L-ewwel leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Grupp ta’ Demokratici Progressivi Ewropej - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Défence des intérêts de la France en Europe (Franza)

President 

  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi Maghreb

Membri 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Kumitat dwar l-Estimi