Mathilde M. van den BRINK : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 16-11-1989 / 20-04-1993 : Grupp Socjalista - Membru
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Grupp tal-Partit tas-Soċjalisti Ewropej - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 16-11-1989 / 18-07-1994 : Partij van de Arbeid (in-Netherlands)

Viċi President 

  • 24-11-1989 / 14-01-1992 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici

Membri 

  • 16-11-1989 / 14-01-1992 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Organizzazzjoni tal-Gnus Maghquda
  • 24-11-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar il-Jeddijiet tan-Nisa.
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi tal-Maghreb u l-Unjoni Arbija tal-Maghreb
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar il-Libertajiet Civili u l-Affarijiet Interni
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar il-Jeddijiet tan-Nisa.
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi tal-Maghreb u l-Unjoni Arbija tal-Maghreb
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi tal-Maghreb u l-Unjoni Arbija tal-Maghreb

Sostitut 

  • 23-11-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Legali u l-Jeddijiet tac-Cittadini
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud Turkija - KE
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin u Sigurta’
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Sottokumitat dwar is-Sigurta’ u Dizarmament
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud Turkija - KE
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud Turkija - KEE