Maria Luisa CASSANMAGNAGO CERRETTI : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 20-01-1992 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru tal-bureau
  • 21-01-1992 / 11-02-1992 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru
  • 12-02-1992 / 18-07-1994 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru tal-bureau

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Democrazia cristiana (l-Italja)

President 

  • 18-02-1991 / 14-01-1992 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici
  • 17-02-1992 / 17-09-1992 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)

Viċi President 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Kanada
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin u Sigurta’

Membri 

  • 26-07-1989 / 18-02-1991 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Istituzzjonali
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Gappun
  • 17-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Affarijiet Istituzzjonali
  • 11-02-1992 / 17-02-1992 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)
  • 18-12-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Gappun
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Gappun

Sostitut 

  • 26-07-1989 / 12-10-1990 : Kumitat dwar l-Affarijiet Socjali, Impieg u l-Ambjent fuq ix-xoghol
  • 26-07-1989 / 14-06-1991 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 15-09-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar il-Jeddijiet tan-Nisa.
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Uniti
  • 11-06-1992 / 18-12-1992 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Uniti
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Uniti