Nicolas ALFONSI : L-ewwel leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 01-09-1981 / 23-07-1984 : Grupp Socjalista - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 01-09-1981 / 23-07-1984 : Mouvement des Radicaux de Gauche (Franza)

Membri 

  • 09-03-1982 / 23-07-1984 : Kumitat dwar l-Affarijiet Legali
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Ewropa tal-Lvant