Emilio COLOMBO : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 10-06-1992 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru
  • 11-06-1992 / 01-08-1992 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru tal-bureau

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 01-08-1992 : Democrazia cristiana (l-Italja)

Membri 

  • 26-07-1989 / 19-01-1990 : Kumitat dwar ir-Relazzjonijiet Ekonomici Esterni
  • 19-01-1990 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Istituzzjonali
  • 15-01-1992 / 01-08-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Istituzzjonali

Sostitut 

  • 26-07-1989 / 28-09-1989 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici