Franc BOGOVIČ : Curriculum vitae 

Oorspronkelijke versie : SL 

Curriculum vitae (de gepubliceerde gegevens vallen onder de exclusieve verantwoordelijkheid van het lid)  
Bijgewerkt op: 29/09/2015 

Opleiding (titels en diploma's) 

  • 1981-1984 : Niet-universitair hoger onderwijs, Ingenieursstudie: Landbouwkundig Instituut, Universiteit Maribor

Loopbaan buiten de politiek 

  • 1984-1988 : Landbouwkundig adviseur bij Agrokombinat Krško (Overheid)
  • 1988-1990 : Manager belast met samenwerking bij Agrokombinat Krško (Overheid)
  • 1990-2006 : Directeur familiebedrijf FBB d.o.o. (Particuliere sector)
  • 1998-2011 : Burgemeester van Krško (Overige)
  • 2008-2012 : Lid Sloveens parlement (Overige)
  • 2012-2013 : Minister in Sloveense regering (Overige)
  • 2013-2014 : Lid Sloveens parlement (Overige)
  • 2014-... : Lid Europees Parlement (EU-instelling)

Politieke loopbaan 

Functies in een nationale politieke partij of vakbond  
  • 16/05/2009-02/03/2013 : Vicevoorzitter Sloveense Volkspartij
  • 02/03/2013-06/12/2014 : Voorzitter Sloveense Volkspartij
Functies in plaatselijke bestuursorganen  
  • 1986-1998 : Voorzitter Krajevna skupnost Koprivnica (buurtschap Koprivnica)
  • 1998-2011 : Burgemeester van Krško
Functies in een nationaal parlement  
  • 2008-2012 : Parlementslid voor Sloveense Volkspartij – voorzitter Commissie landbouw, bosbouw en voedselvoorziening
  • 2013-2014 : Parlementslid voor Sloveense Volkspartij
Functies in een nationale regering  
  • 10/02/2012-25/02/2013 : Minister van Landbouw en Milieubeheer in Sloveense regering
Functies in een van de EU-instellingen  
  • 01/07/2014-... : Lid Europees Parlement
Functies in andere Europese organisaties  
  • 2004-2008 : Vicevoorzitter GMF (Groep van Europese gemeenten met nucleaire installaties)

Onderscheidingen 

  • Medaille voor eervol optreden – toegekend door de Sloveense president (8 juli 2008)

Contact