Philippe J.G. DOUSTE-BLAZY : Trzecia kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 25-07-1989 / 30-03-1993 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrzescijanscy Demokraci) - Członek

Partie krajowe 

  • 25-07-1989 / 31-10-1990 : Union pour la démocratie française (Francja)
  • 01-11-1990 / 30-03-1993 : Centre des démocrates sociaux (Francja)

Deputowani 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Srodowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Ochrony Konsumentów
  • 27-07-1989 / 12-09-1990 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz EWG (AKP-EWG)
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz EWG (AKP-EWG)
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami AKP i EWG (AKP-EWG)
  • 15-01-1992 / 17-09-1992 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (AKP-EWG)
  • 15-01-1992 / 30-03-1993 : Komisja ds. Srodowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Ochrony Konsumentów
  • 18-09-1992 / 30-03-1993 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (AKP-EWG)

Zastępstwo 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Polityki Regionalnej i Planowania Regionalnego
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Ameryki Poludniowej
  • 15-01-1992 / 30-03-1993 : Komisja ds. Polityki Regionalnej, Planowania Regionalnego i Stosunków z Wladzami Regionalnymi i Lokalnymi
  • 11-02-1993 / 30-03-1993 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Ameryki Poludniowej