Mario MELIS : Trzecia kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Grupa Tecza w Parlamencie Europejskim - Członek

Partie krajowe 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Unione Valdostana - Partito sardo d'azione (Włochy)

Wiceprzewodniczący 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Maghrebu
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Komisja ds. Instytucjonalnych

Deputowani 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Polityki Regionalnej i Planowania Regionalnego
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegacja do Wspólnej Komisji Parlamentarnej WE-Malta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Komisja ds. Energii, Badan Naukowych i Technologii
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegacja do Wspólnej Komisji Parlamentarnej WE-Malta
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegacja do Wspólnej Komisji Parlamentarnej UE-Malta

Zastępstwo 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Srodowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Ochrony Konsumentów
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegacja do Wspólnej Komisji Parlamentarnej WE-Turcja
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Komisja ds. Polityki Regionalnej, Planowania Regionalnego i Stosunków z Wladzami Regionalnymi i Lokalnymi
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegacja do Wspólnej Komisji Parlamentarnej WE-Turcja
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegacja do Wspólnej Komisji Parlamentarnej UE-Turcja