Gianfranco AMENDOLA : Trzecia kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Grupa Zielonych w Parlamencie Europejskim - Członek

Partie krajowe 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Verdi Europa (Włochy)

Wiceprzewodniczący 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Komisja ds. Srodowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Ochrony Konsumentów

Deputowani 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Srodowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Ochrony Konsumentów
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegacja ds. stosunków z panstwami ASEAN i Republika Korei (AIPO)
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegacja ds. stosunków z Australia i Nowa Zelandia
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegacja ds. stosunków z Australia i Nowa Zelandia
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegacja ds. stosunków z Australia i Nowa Zelandia

Zastępstwo 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Kwestii Prawnych i Praw Obywatelskich
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Regulaminu, Weryfikacji Mandatów i Immunitetów
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Komisja ds. Kwestii Prawnych i Praw Obywatelskich
  • 31-01-1992 / 10-02-1993 : Delegacja ds. stosunków z Kanada
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegacja ds. stosunków z Kanada
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegacja ds. stosunków z Kanada