Henry CHABERT : Trzecia kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 25-07-1989 / 12-11-1991 : Grupa Europejskiego Sojuszu Demokratycznego - Członek

Partie krajowe 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Rassemblement pour la République (Francja)

Wiceprzewodniczący 

  • 17-02-1992 / 17-09-1992 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (AKP-EWG)
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (AKP-EWG)
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (AKP-EWG)

Deputowani 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Stosunków Gospodarczych z Zagranica
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Azji Poludniowej i SAARC (Poludniowoazjatyckiego Stowarzyszenia Pomocy Regionalnej)
  • 15-01-1992 / 17-02-1992 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (AKP-EWG)
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Komisja ds. Stosunków Gospodarczych z Zagranica