Claude CHEYSSON : Trzecia kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Grupa Socjalistów - Członek prezydium
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Grupa Partii Europejskich Socjaldemokratów - Członek prezydium

Partie krajowe 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Parti socialiste (Francja)

Przewodniczący 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Maghrebu
  • 12-02-1992 / 10-02-1993 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Maghrebu i Arabska Unia Maghrebu
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Maghrebu i Arabska Unia Maghrebu
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Maghrebu i Arabska Unia Maghrebu

Deputowani 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Kwestii Politycznych
  • 15-05-1990 / 14-01-1992 : Komisja ds. Instytucjonalnych
  • 15-01-1992 / 12-02-1992 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Maghrebu i Arabska Unia Maghrebu
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Komisja ds. Zagranicznych i Bezpieczenstwa
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Komisja ds. Instytucjonalnych
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Podkomisja ds. Praw Czlowieka