Jean-Marie ALEXANDRE : Trzecia kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Grupa Socjalistów - Członek
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Grupa Partii Europejskich Socjaldemokratów - Członek

Partie krajowe 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Parti socialiste (Francja)

Wiceprzewodniczący 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Polityki Regionalnej i Planowania Regionalnego
  • 12-02-1992 / 10-02-1993 : Delegacja ds. stosunków z panstwami rejonu Zatoki Perskiej
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegacja ds. stosunków z panstwami rejonu Zatoki Perskiej
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegacja ds. stosunków z panstwami rejonu Zatoki Perskiej

Deputowani 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegacja ds. stosunków z panstwami rejonu Zatoki Perskiej i Rada Wspólpracy Zatoki Perskiej
  • 15-01-1992 / 12-02-1992 : Delegacja ds. stosunków z panstwami rejonu Zatoki Perskiej
  • 15-01-1992 / 14-09-1992 : Komisja Budzetowa
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Komisja ds. Polityki Regionalnej, Planowania Regionalnego i Stosunków z Wladzami Regionalnymi i Lokalnymi

Zastępstwo 

  • 16-09-1992 / 18-07-1994 : Komisja Budzetowa