Andrus ANSIP : Ósma kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 01-07-2014 / 31-10-2014 : Grupa Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy - Wiceprzewodniczący

Partie krajowe 

  • 01-07-2014 / 31-10-2014 : Eesti Reformierakond (Estonia)

Deputowani 

  • 01-07-2014 / 21-10-2014 : Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii
  • 14-07-2014 / 31-10-2014 : Delegacja do Komisji Współpracy Parlamentarnej UE-Kazachstan, UE-Kirgistan, UE-Uzbekistan i UE-Tadżykistan oraz do spraw Stosunków z Turkmenistanem i Mongolią
  • 22-10-2014 / 31-10-2014 : Komisja Budżetowa

Zastępstwo 

  • 01-07-2014 / 31-10-2014 : Komisja Rozwoju Regionalnego
  • 14-07-2014 / 31-10-2014 : Delegacja do Komisji Parlamentarnej Stowarzyszenia UE-Ukraina
  • 14-07-2014 / 31-10-2014 : Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest

Główne działania parlamentarne 

Projekt(-y) rezolucji 
Projekty rezolucji poświęcone aktualnym zagadnieniom są składane na wniosek komisji, grupy politycznej lub co najmniej 5 proc. posłów i poddawane pod głosowanie podczas sesji plenarnej. Artykuł 123, 128, 130b i 135

Oświadczenia 

Oświadczenie majątkowe