Maxime J.M. VERHAGEN : Trzecia kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrzescijanscy Demokraci) - Członek

Partie krajowe 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Christen Democratisch Appèl (Holandia)

Wiceprzewodniczący 

  • 17-02-1992 / 17-09-1992 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (AKP-EWG)
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (AKP-EWG)
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (AKP-EWG)

Deputowani 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Rozwoju i Wspólpracy
  • 24-11-1989 / 12-09-1990 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz EWG (AKP-EWG)
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz EWG (AKP-EWG)
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami AKP i EWG (AKP-EWG)
  • 15-01-1992 / 16-02-1992 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (AKP-EWG)
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Komisja ds. Rozwoju i Wspólpracy

Zastępstwo 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Mlodziezy, Kultury, Edukacji, Srodków Masowego Przekazu i Sportu
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Komisja ds. Swobód Obywatelskich i Spraw Wewnetrznych
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Podkomisja ds. Praw Czlowieka
  • 11-03-1992 / 10-02-1993 : Delegacja ds. stosunków z Chinska Republika Ludowa
  • 11-02-1993 / 22-06-1993 : Delegacja ds. stosunków z Chinska Republika Ludowa