Jan Willem BERTENS : Czwarta kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 19-07-1994 / 26-07-1994 : Grupa Europejskiej Liberalno-Demokratycznej Partii Reform - Członek
  • 27-07-1994 / 19-07-1999 : Grupa Europejskiej Liberalno-Demokratycznej Partii Reform - Członek prezydium

Partie krajowe 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Democraten 66 (Holandia)

Przewodniczący 

  • 12-09-1994 / 15-01-1997 : Podkomisja ds. Bezpieczenstwa i Rozbrojenia
  • 30-01-1997 / 19-07-1999 : Podkomisja ds. Bezpieczenstwa i Rozbrojenia

Deputowani 

  • 21-07-1994 / 20-09-1995 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Unii Europejskiej (AKP-UE)
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Komisja ds. Zagranicznych, Bezpieczenstwa i Polityki Obronnej
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Komisja ds. Petycji
  • 30-08-1994 / 12-09-1994 : Podkomisja ds. Bezpieczenstwa i Rozbrojenia
  • 24-10-1994 / 15-01-1997 : Podkomisja ds. Praw Czlowieka
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Ameryki Srodkowej i Meksyku
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Ameryki Srodkowej i Meksyku
  • 21-09-1995 / 15-01-1997 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Unii Europejskiej (AKP-UE)
  • 16-01-1997 / 30-01-1997 : Podkomisja ds. Bezpieczenstwa i Rozbrojenia
  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Unii Europejskiej (AKP-UE)
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Komisja ds. Zagranicznych, Bezpieczenstwa i Polityki Obronnej
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Komisja ds. Petycji
  • 02-10-1997 / 19-07-1999 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Unii Europejskiej (AKP-UE)

Zastępstwo 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Komisja ds. Stosunków Gospodarczych z Zagranica