John E. TOMLINSON : Czwarta kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Grupa Partii Europejskich Socjaldemokratów - Członek

Partie krajowe 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Labour Party (Wielka Brytania)

Przewodniczący 

  • 16-01-1996 / 17-07-1996 : Tymczasowa Komisja ds. Dochodzenia w Sprawie Wspólnotowego Systemu Tranzytu
  • 18-07-1996 / 13-03-1997 : Tymczasowa komisja ds. Dochodzenia w Sprawie Wspólnotowego Systemu Tranzytu

Wiceprzewodniczący 

  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Komisja ds. Kontroli Budzetu

Deputowani 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Komisja Budzetowa
  • 29-09-1994 / 15-01-1997 : Komisja ds. Kontroli Budzetu
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Azji Poludniowej i SAARC (Poludniowoazjatyckiego Stowarzyszenia Pomocy Regionalnej)
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Azji Poludniowej i SAARC (Poludniowoazjatyckiego Stowarzyszenia Pomocy Regionalnej)
  • 14-12-1995 / 15-01-1996 : Tymczasowa Komisja ds. Dochodzenia w Sprawie Wspólnotowego Systemu Tranzytu
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegacja ds. stosunków z Lotwa
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Komisja Budzetowa
  • 14-10-1997 / 19-07-1999 : Delegacja do Wspólnej Komisji Parlamentarnej UE-Lotwa

Zastępstwo 

  • 21-07-1994 / 28-09-1994 : Komisja ds. Kontroli Budzetu
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Komisja ds. Rozwoju i Wspólpracy
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Komisja ds. Stosunków Gospodarczych z Zagranica