Rui AMARAL : Trzecia kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 25-07-1989 / 26-01-1992 : Grupa Liberalna, Demokratyczna i Reformatorska - Wiceprzewodniczący
  • 27-01-1992 / 18-07-1994 : Grupa Liberalna, Demokratyczna i Reformatorska - Członek

Partie krajowe 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partido Social Democrata (Portugalia)

Przewodniczący 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Transportu i Turystyki

Wiceprzewodniczący 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Komisja ds. Transportu i Turystyki

Deputowani 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegacja ds. stosunków z Cyprem
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegacja ds. stosunków z panstwami ASEAN i Miedzyparlamentarna Organizacja ASEAN (AIPO) oraz Republika Korei
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegacja ds. stosunków z panstwami ASEAN i Miedzyparlamentarna Organizacja ASEAN (AIPO) oraz Republika Korei
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegacja ds. stosunków z panstwami ASEAN i Miedzyparlamentarna Organizacja ASEAN (AIPO) oraz Republika Korei

Zastępstwo 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Socjalnych, Zatrudnienia i Srodowiska Pracy
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Gospodarczych i Walutowych oraz Polityki Przemyslowej
  • 10-05-1990 / 18-02-1991 : Komisja ds. Kwestii Politycznych
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegacja ds. stosunków z Australia i Nowa Zelandia
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Komisja ds. Gospodarczych i Walutowych oraz Polityki Przemyslowej
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegacja ds. stosunków z Australia i Nowa Zelandia
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegacja ds. stosunków z Australia i Nowa Zelandia