Marijke J.H. VAN HEMELDONCK : Trzecia kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Grupa Socjalistów - Członkini
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Grupa Partii Europejskich Socjaldemokratów - Członkini

Partie krajowe 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Socialistische Partij (Belgia)

Deputowani 

  • 26-07-1989 / 14-09-1989 : Komisja ds. Gospodarczych i Walutowych oraz Polityki Przemyslowej
  • 27-07-1989 / 12-09-1990 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz EWG (AKP-EWG)
  • 15-09-1989 / 14-01-1992 : Komisja ds. Rozwoju i Wspólpracy
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz EWG (AKP-EWG)
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami AKP i EWG (AKP-EWG)
  • 15-01-1992 / 17-09-1992 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (AKP-EWG)
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Komisja ds. Rozwoju i Wspólpracy
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (AKP-EWG)
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Poslowie z Parlamentu Europejskiego do Wspólnego Zgromadzenia Porozumienia miedzy panstwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (AKP-EWG)