Jochen van AERSSEN : Druga kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrzescijanscy Demokraci) - Członek

Partie krajowe 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Niemcy)

Wiceprzewodniczący 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Komisja ds. Stosunków Gospodarczych z Zagranica

Deputowani 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Komisja ds. Instytucjonalnych
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Komisja ds. Stosunków Gospodarczych z Zagranica

Zastępstwo 

  • 26-07-1984 / 07-11-1985 : Komisja ds. Rozwoju i Wspólpracy
  • 08-11-1985 / 01-05-1986 : Komisja ds. Mlodziezy, Kultury, Edukacji, Informacji i Sportu
  • 02-05-1986 / 20-01-1987 : Komisja ds. Rozwoju i Wspólpracy
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Komisja ds. Rozwoju i Wspólpracy