Rui Manuel ALMEIDA MENDES : Druga kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 01-01-1986 / 05-04-1987 : Grupa Liberalna, Demokratyczna i Reformatorska - Wiceprzewodniczący
  • 06-04-1987 / 13-09-1987 : Grupa Liberalna, Demokratyczna i Reformatorska - Członek

Partie krajowe 

  • 01-01-1986 / 13-09-1987 : Partido Social Democrata (Portugalia)

Wiceprzewodniczący 

  • 23-04-1986 / 20-01-1987 : Komisja ds. Kwestii Politycznych
  • 21-01-1987 / 13-09-1987 : Komisja ds. Kwestii Politycznych

Deputowani 

  • 16-01-1986 / 23-04-1986 : Komisja ds. Kwestii Politycznych
  • 21-01-1987 / 13-09-1987 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Maghrebu (Algeria, Maroko i Tunezja)