Jean-Pierre ABELIN : Druga kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrzescijanscy Demokraci) - Członek

Partie krajowe 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Union pour la démocratie française (Francja)

Deputowani 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Komisja ds. Gospodarczych i Walutowych oraz Polityki Przemyslowej
  • 11-02-1985 / 31-01-1986 : Delegacja do Parlamentu Europejskiego/Wspólna Hiszpanska Komisja Cortes
  • 21-01-1987 / 13-10-1987 : Komisja Budzetowa
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Delegacja ds. stosunków ze Zwiazkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich
  • 14-10-1987 / 10-10-1988 : Komisja ds. Mlodziezy, Kultury, Edukacji, Informacji i Sportu
  • 10-10-1988 / 24-07-1989 : Komisja ds. Gospodarczych i Walutowych oraz Polityki Przemyslowej

Zastępstwo 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Komisja ds. Socjalnych i Zatrudnienia
  • 21-01-1987 / 09-10-1988 : Komisja ds. Gospodarczych i Walutowych oraz Polityki Przemyslowej
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Komisja ds. Rolnictwa, Rybolówstwa i Rozwoju Wsi
  • 21-07-1987 / 24-07-1989 : Komisja ds. Socjalnych i Zatrudnienia