Gerardo GALEOTE : Szósta kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 20-07-2004 / 30-08-2004 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów - Członek
  • 31-08-2004 / 13-07-2009 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów - Członek prezydium

Partie krajowe 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Partido Popular (Hiszpania)

Przewodniczący 

  • 23-07-2004 / 14-01-2007 : Komisja Rozwoju Regionalnego
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Komisja Rozwoju Regionalnego
  • 01-02-2007 / 13-07-2009 : Komisja Rozwoju Regionalnego
  • 28-03-2007 / 13-07-2009 : Konferencja Przewodniczących Komisji

Wiceprzewodniczący 

  • 14-10-2004 / 08-06-2005 : Komisji tymczasowej do spraw wyzwań politycznych i środków budżetowych w rozszerzonej Unii w latach 2007-2013

Deputowani 

  • 21-07-2004 / 22-07-2004 : Komisja Rozwoju Regionalnego
  • 28-07-2004 / 15-01-2007 : Konferencja Przewodniczących Komisji
  • 15-09-2004 / 17-01-2007 : Delegacja do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi
  • 18-01-2007 / 13-07-2009 : Delegacja do Eurośródziemnomorskiego Zgromadzenia Parlamentarnego
  • 31-01-2007 / 31-01-2007 : Komisja Rozwoju Regionalnego
  • 01-02-2007 / 27-03-2007 : Konferencja Przewodniczących Komisji

Zastępstwo 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Komisja Spraw Zagranicznych
  • 16-09-2004 / 13-03-2007 : Delegacja do spraw stosunków z Mercosurem
  • 16-09-2005 / 14-01-2007 : Komisja Budżetowa
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Komisja Spraw Zagranicznych
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Komisja Budżetowa
  • 31-01-2007 / 14-02-2008 : Komisja Budżetowa
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Delegacja do spraw stosunków z Mercosurem
  • 10-05-2007 / 11-12-2007 : Komisja tymczasowa do spraw zmian klimatycznych
  • 15-02-2008 / 13-07-2009 : Komisja Kultury i Edukacji

all-activities 

Wkład do debat parlamentarnych 
Przemówienia wygłaszane podczas sesji plenarnej i oświadczenia pisemne dotyczące debat plenarnych. Art. 194art. 162 ust. 11 Regulaminu

Sprawozdanie(-a) jako sprawozdawca 
Sprawozdawcę wyznacza właściwa komisja parlamentarna. Opracowuje on sprawozdanie na temat wniosków o charakterze ustawodawczym lub budżetowym bądź na inne tematy. Podczas prac nad sprawozdaniem sprawozdawca może zasięgać opinii ekspertów i zainteresowanych stron. Sprawozdawcy odpowiadają również za opracowywanie poprawek kompromisowych oraz za negocjacje z kontrsprawozdawcami. Sprawozdania przyjęte na szczeblu komisji są rozpatrywane i poddawane pod głosowanie podczas sesji plenarnej. Artykuł 52a

Opinia(-e) jako sprawozdawca 
Komisje mogą sporządzać opinie w sprawie sprawozdania komisji przedmiotowo właściwej, które dotyczą elementów wchodzących w zakres odpowiedzialności danej komisji. Sprawozdawcy sporządzający takie opinie odpowiadają również za opracowanie poprawek kompromisowych oraz za negocjacje z kontrsprawozdawcami. Artykuł 53 i 54, załącznik V

OPINIA w sprawie nowej roli Parlamentu i jego nowych obowiązków we wdrażaniu traktatu z Lizbony  
- REGI_AD(2008)404556 -  
-
REGI 
OPINIA w sprawie Białej księgi na temat sportu  
- REGI_AD(2008)398681 -  
-
REGI 
OPINIA w sprawie wniosku dotyczącego decyzji Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie uruchomienia Funduszu Solidarności UE  
- REGI_AD(2008)400712 -  
-
REGI 

Projekt(-y) rezolucji 
Posłowie mogą składać indywidualne projekty rezolucji w sprawach wchodzących w zakres działalności UE. Projekty takie przekazuje się właściwej komisji celem rozpatrzenia. Artykuł 133

Pytanie(-a) parlamentarne 
Pytanie wymagające odpowiedzi ustnej i debaty może złożyć komisja, grupa polityczna lub grupa posłów w liczbie co najmniej 5 % całkowitej liczby posłów do Parlamentu. Adresatami są inne instytucje UE. Konferencja Przewodniczących decyduje o tym, czy i w jakiej kolejności pytania zostaną ujęte w końcowym projekcie porządku dziennego posiedzenia plenarnego. (art. 128 Regulaminu)

Oświadczenia pisemne (do dnia 16 stycznia 2017 r.) 
**Od dnia 16 stycznia 2017 r. instrument ten nie istnieje.** Oświadczenie pisemne stanowiło inicjatywę w sprawie wchodzącej w zakres kompetencji UE. Inni posłowie mogli złożyć pod nim podpis w okresie trzech miesięcy.

Oświadczenie pisemne w sprawie lawinowego wzrostu treści pedofilskich w internecie  
- P6_DCL(2008)0017 - Wygasła  
Cristiana MUSCARDINI , Gerardo GALEOTE , Anna ZÁBORSKÁ , Roberta ANGELILLI , Daniel DĂIANU  
Data otwarcia : 10-03-2008
Termin : 19-06-2008
Liczba sygnatariuszy : 193 - 19-06-2008

Lista obecności 
Niniejsza lista obecności jest fragmentem protokołów posiedzeń plenarnych szóstej kadencji parlamentarnej. Znajdujące się tam informacje mają charakter wyłącznie informacyjny i obejmują okres sprawowania mandatu posła do Parlamentu Europejskiego. Są to dane surowe i nie obejmują korekt z tytułu uzasadnionej nieobecności spowodowanej chorobą, urlopem macierzyńskim/ojcowskim, autoryzowaną działalnością delegacji parlamentarnych itp.