Birgitta AHLQVIST : Czwarta kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : Grupa Partii Europejskich Socjaldemokratów - Członkini
  • 09-10-1995 / 04-10-1998 : Grupa Partii Europejskich Socjaldemokratów - Członkini

Partie krajowe 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : Socialdemokraterna (Szwecja)
  • 09-10-1995 / 04-10-1998 : Socialdemokratiska arbetarepartiet (Szwecja)

Wiceprzewodnicząca 

  • 16-01-1997 / 04-10-1998 : Komisja ds. Kultury, Mlodziezy, Edukacji i Srodków Masowego Przekazu

Deputowani 

  • 18-01-1995 / 11-07-1995 : Delegacja ds. stosunków z Rosja
  • 19-01-1995 / 15-01-1997 : Komisja ds. Kultury, Mlodziezy, Edukacji i Srodków masowego przekazu
  • 19-01-1995 / 15-01-1997 : Komisja ds. Praw Kobiet
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegacja ds. stosunków z Rosja
  • 16-01-1997 / 04-10-1998 : Komisja ds. Praw Kobiet

Zastępstwo 

  • 19-01-1995 / 27-10-1995 : Komisja ds. Socjalnych i Zatrudnienia
  • 16-11-1995 / 15-01-1997 : Komisja ds. Kwestii Prawnych i Praw Obywatelskich
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegacja ds. stosunków z Rosja
  • 16-01-1997 / 04-10-1998 : Komisja ds. Polityki Regionalnej
  • 14-10-1997 / 30-11-1997 : Delegacja ds. stosunków z Rosja
  • 01-12-1997 / 04-10-1998 : Delegacja do Komisji Wspólpracy Parlamentarnej UE-Rosja