Eurico DE MELO : Czwarta kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 19-07-1994 / 05-11-1996 : Grupa Europejskiej Liberalno-Demokratycznej Partii Reform - Członek
  • 06-11-1996 / 12-11-1996 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrzescijanscy Demokraci) - Członek
  • 13-11-1996 / 15-07-1998 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrzescijanscy Demokraci) - Członek prezydium
  • 16-07-1998 / 19-07-1999 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrzescijanscy Demokraci) - Członek

Partie krajowe 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Social Democrata (Portugalia)

Wiceprzewodniczący 

  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Maghrebu i Arabska Unia Maghrebu
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Maghrebu i Arabska Unia Maghrebu
  • 30-01-1997 / 19-07-1999 : Podkomisja ds. Bezpieczenstwa i Rozbrojenia

Deputowani 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Komisja ds. Zagranicznych, Bezpieczenstwa i Polityki Obronnej
  • 14-10-1994 / 15-01-1997 : Podkomisja ds. Bezpieczenstwa i Rozbrojenia
  • 16-01-1997 / 30-01-1997 : Podkomisja ds. Bezpieczenstwa i Rozbrojenia
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Maghrebu i Arabska Unia Maghrebu
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Komisja ds. Zagranicznych, Bezpieczenstwa i Polityki Obronnej
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Maghrebu i Arabska Unia Maghrebu
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Maghrebu i Arabska Unia Maghrebu

Zastępstwo 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Komisja ds. Gospodarczych i Walutowych oraz Polityki Przemyslowej
  • 06-10-1994 / 15-01-1997 : Podkomisja ds. Walutowych
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Podkomisja ds. Praw Czlowieka