Alessandro DANESIN : Czwarta kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Grupa Forza Europa - Członek
  • 05-07-1995 / 09-12-1996 : Grupa Unia dla Europy - Członek
  • 10-12-1996 / 14-06-1998 : Grupa Unia dla Europy - Skarbnik
  • 15-06-1998 / 19-07-1999 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrzescijanscy Demokraci) - Członek

Partie krajowe 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Forza Italia (Włochy)

Wiceprzewodniczący 

  • 30-01-1997 / 13-10-1997 : Delegacja ds. stosunków z Ukraina, Bialorusia i Moldawia
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegacja ds. stosunków z Ukraina, Bialorusia i Moldawia
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegacja ds. stosunków z Ukraina, Bialorusia i Moldawia

Deputowani 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Komisja ds. Instytucjonalnych
  • 29-09-1994 / 15-01-1997 : Komisja ds. Transportu i Turystyki
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegacja ds. stosunków z Czechami, Slowacja i Slowenia
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegacja ds. stosunków ze Szwajcaria, Islandia i Norwegia
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegacja ds. stosunków ze Szwajcaria, Islandia i Norwegia
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Delegacja do Wspólnej Komisji Parlamentarnej UE-Bulgaria
  • 16-01-1997 / 30-01-1997 : Delegacja ds. stosunków z Ukraina, Bialorusia i Moldawia
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Komisja ds. Transportu i Turystyki
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Komisja ds. Petycji

Zastępstwo 

  • 23-09-1994 / 14-02-1995 : Komisja Budzetowa
  • 23-09-1994 / 18-10-1995 : Podkomisja ds. Walutowych
  • 16-01-1997 / 08-06-1998 : Komisja ds. Instytucjonalnych
  • 16-01-1997 / 08-06-1998 : Delegacja do Wspólnej Komisji Parlamentarnej UE-Rumunia
  • 11-09-1998 / 19-07-1999 : Komisja Budzetowa
  • 08-12-1998 / 19-07-1999 : Delegacja do Wspólnej Komisji Parlamentarnej UE-Rumunia