Gianni TAMINO : Czwarta kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 11-07-1995 / 31-01-1996 : Grupa Zielonych w Parlamencie Europejskim - Członek
  • 01-02-1996 / 28-01-1997 : Grupa Zielonych w Parlamencie Europejskim - Członek prezydium
  • 29-01-1997 / 19-07-1999 : Grupa Zielonych w Parlamencie Europejskim - Wiceprzewodniczący

Partie krajowe 

  • 11-07-1995 / 19-07-1999 : Federazione dei Verdi (Włochy)

Wiceprzewodniczący 

  • 17-11-1995 / 15-01-1997 : Komisja ds. Kultury, Mlodziezy, Edukacji i Srodków masowego przekazu
  • 13-01-1999 / 19-07-1999 : Delegacja do Wspólnej Komisji Parlamentarnej UE-Turcja

Deputowani 

  • 15-01-1996 / 15-01-1997 : Delegacja ds. stosunków z Europa Poludniowo-Wschodnia
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegacja ds. stosunków z Palestynska Rada Legislacyjna
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Komisja ds. Srodowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Ochrony Konsumentów
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Komisja ds. Petycji
  • 14-10-1997 / 20-10-1998 : Delegacja ds. stosunków z Palestynska Rada Legislacyjna
  • 19-10-1998 / 13-01-1999 : Delegacja do Wspólnej Komisji Parlamentarnej UE-Turcja

Zastępstwo 

  • 12-09-1995 / 15-01-1997 : Komisja ds. Transportu i Turystyki
  • 14-11-1995 / 15-01-1997 : Komisja ds. Srodowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Ochrony Konsumentów
  • 19-12-1995 / 15-01-1997 : Komisja ds. Petycji
  • 16-02-1996 / 17-07-1996 : Tymczasowa Komisja ds. Dochodzenia w Sprawie Wspólnotowego Systemu Tranzytu
  • 18-07-1996 / 13-03-1997 : Tymczasowa komisja ds. Dochodzenia w Sprawie Wspólnotowego Systemu Tranzytu
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Komisja ds. Transportu i Turystyki
  • 24-04-1997 / 19-11-1997 : Tymczasowa komisja majaca za zadanie monitorowanie dzialan podejmowanych na podstawie zalecen dotyczacych BSE (gabczastego zwyrodnienia mózgu)
  • 01-10-1998 / 19-07-1999 : Komisja ds. Rybolówstwa