Jyrki OTILA : Czwarta kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 11-11-1996 / 19-07-1999 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrzescijanscy Demokraci) - Członek

Partie krajowe 

  • 11-11-1996 / 19-07-1999 : Kansallinen Kokoomus (Finlandia)

Deputowani 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Komisja ds. Polityki Regionalnej
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Komisja ds. Petycji
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Delegacja ds. stosunków z Rosja
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegacja ds. stosunków z Rosja
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Komisja ds. Polityki Regionalnej
  • 14-10-1997 / 30-11-1997 : Delegacja ds. stosunków z Rosja
  • 01-12-1997 / 23-02-1999 : Delegacja do Komisji Wspólpracy Parlamentarnej UE-Rosja
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegacja do Komisji Wspólpracy Parlamentarnej UE-Rosja

Zastępstwo 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Komisja ds. Srodowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Ochrony Konsumentów
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Komisja ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi