András GYÜRK : Szósta kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów - Członek

Partie krajowe 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Fidesz-Magyar Polgári Szövetség (Węgry)

Wiceprzewodniczący 

  • 05-06-2007 / 13-07-2009 : Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Meksyk

Deputowani 

  • 21-07-2004 / 12-09-2004 : Komisja Petycji
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii
  • 15-09-2004 / 14-03-2007 : Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Była Jugosłowiańska Republika Macedonii
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii
  • 15-03-2007 / 04-06-2007 : Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Meksyk

Zastępstwo 

  • 21-07-2004 / 08-09-2004 : Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia
  • 22-07-2004 / 14-01-2007 : Komisja Kultury i Edukacji
  • 13-09-2004 / 14-01-2007 : Komisja Petycji
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Delegacja do spraw stosunków z Australią i Nową Zelandią
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Komisja Kultury i Edukacji
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Komisja Petycji
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Komisja Petycji
  • 13-02-2007 / 13-07-2009 : Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Delegacja do spraw stosunków z Australią i Nową Zelandią

all-activities 

Sprawozdanie(-a) jako sprawozdawca 
Sprawozdawcę wyznacza właściwa komisja parlamentarna. Opracowuje on sprawozdanie na temat wniosków o charakterze ustawodawczym lub budżetowym bądź na inne tematy. Podczas prac nad sprawozdaniem sprawozdawca może zasięgać opinii ekspertów i zainteresowanych stron. Sprawozdawcy odpowiadają również za opracowywanie poprawek kompromisowych oraz za negocjacje z kontrsprawozdawcami. Sprawozdania przyjęte na szczeblu komisji są rozpatrywane i poddawane pod głosowanie podczas sesji plenarnej. Artykuł 55

Opinia(-e) jako sprawozdawca 
Komisje mogą sporządzać opinie w sprawie sprawozdania komisji przedmiotowo właściwej, które dotyczą elementów wchodzących w zakres odpowiedzialności danej komisji. Sprawozdawcy sporządzający takie opinie odpowiadają również za opracowanie poprawek kompromisowych oraz za negocjacje z kontrsprawozdawcami. Artykuł 56 i 57, załącznik VI

OPINIA W kierunku Europejskiej karty praw odbiorców energii  
- ITRE_AD(2008)404466 -  
-
ITRE 

Pytanie(-a) parlamentarne 
Pytanie wymagające odpowiedzi ustnej i debaty może złożyć komisja, grupa polityczna lub grupa posłów w liczbie co najmniej 5 % całkowitej liczby posłów do Parlamentu. Adresatami są inne instytucje UE. Konferencja Przewodniczących decyduje o tym, czy i w jakiej kolejności pytania zostaną ujęte w końcowym projekcie porządku dziennego posiedzenia plenarnego. (art. 128 Regulaminu)

Lista obecności 
Niniejsza lista obecności jest fragmentem protokołów posiedzeń plenarnych szóstej kadencji parlamentarnej. Znajdujące się tam informacje mają charakter wyłącznie informacyjny i obejmują okres sprawowania mandatu posła do Parlamentu Europejskiego. Są to dane surowe i nie obejmują korekt z tytułu uzasadnionej nieobecności spowodowanej chorobą, urlopem macierzyńskim/ojcowskim, autoryzowaną działalnością delegacji parlamentarnych itp.

Kontakt