Marie-Hélène AUBERT : Szósta kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 20-07-2004 / 26-02-2007 : Grupa Zielonych / Wolne Przymierze Europejskie - Członkini
  • 27-02-2007 / 13-07-2009 : Grupa Zielonych / Wolne Przymierze Europejskie - Wiceprzewodnicząca

Partie krajowe 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Les Verts-Europe-Ecologie (Francja)

Wiceprzewodnicząca 

  • 24-06-2007 / 13-07-2009 : Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE

Deputowani 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Komisja Rybołówstwa
  • 15-09-2004 / 23-06-2007 : Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Komisja Rybołówstwa
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Komisja Rybołówstwa

Zastępstwo 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Komisja Rozwoju
  • 15-09-2004 / 13-07-2009 : Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Turcja
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Komisja Rozwoju
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Komisja Rozwoju
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi

all-activities 

Sprawozdanie(-a) jako sprawozdawca 
Sprawozdawcę wyznacza właściwa komisja parlamentarna. Opracowuje on sprawozdanie na temat wniosków o charakterze ustawodawczym lub budżetowym bądź na inne tematy. Podczas prac nad sprawozdaniem sprawozdawca może zasięgać opinii ekspertów i zainteresowanych stron. Sprawozdawcy odpowiadają również za opracowywanie poprawek kompromisowych oraz za negocjacje z kontrsprawozdawcami. Sprawozdania przyjęte na szczeblu komisji są rozpatrywane i poddawane pod głosowanie podczas sesji plenarnej. Artykuł 52a

Opinia(-e) jako sprawozdawca 
Komisje mogą sporządzać opinie w sprawie sprawozdania komisji przedmiotowo właściwej, które dotyczą elementów wchodzących w zakres odpowiedzialności danej komisji. Sprawozdawcy sporządzający takie opinie odpowiadają również za opracowanie poprawek kompromisowych oraz za negocjacje z kontrsprawozdawcami. Artykuł 53 i 54, załącznik V

OPINIA w sprawie wniosku dotyczącego rozporządzenia Rady w sprawie upoważnień do prowadzenia działalności połowowej przez wspólnotowe statki rybackie poza wodami terytorialnymi Wspólnoty oraz wstępu statków krajów trzecich na wody terytorialne Wspólnoty  
- DEVE_AD(2008)396813 -  
-
DEVE 
OPINIA w sprawie społecznego wymiaru globalizacji  
- DEVE_AD(2005)360061 -  
-
DEVE 

Projekt(-y) rezolucji 
Posłowie mogą składać indywidualne projekty rezolucji w sprawach wchodzących w zakres działalności UE. Projekty takie przekazuje się właściwej komisji celem rozpatrzenia. Artykuł 133

Pytanie(-a) parlamentarne 
Pytanie wymagające odpowiedzi ustnej i debaty może złożyć komisja, grupa polityczna lub grupa posłów w liczbie co najmniej 5 % całkowitej liczby posłów do Parlamentu. Adresatami są inne instytucje UE. Konferencja Przewodniczących decyduje o tym, czy i w jakiej kolejności pytania zostaną ujęte w końcowym projekcie porządku dziennego posiedzenia plenarnego. (art. 128 Regulaminu)

Lista obecności 
Niniejsza lista obecności jest fragmentem protokołów posiedzeń plenarnych szóstej kadencji parlamentarnej. Znajdujące się tam informacje mają charakter wyłącznie informacyjny i obejmują okres sprawowania mandatu posła do Parlamentu Europejskiego. Są to dane surowe i nie obejmują korekt z tytułu uzasadnionej nieobecności spowodowanej chorobą, urlopem macierzyńskim/ojcowskim, autoryzowaną działalnością delegacji parlamentarnych itp.