Dariusz ROSATI
  • Dariusz
    ROSATI
  • Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
  • Członek
  • Polska Platforma Obywatelska
  • Data urodzenia: 8 sierpnia 1946, Radom

Grupy polityczne

  • 20.07.2004 / 13.07.2009 : Grupa Socjalistyczna w Parlamencie Europejskim - Członek
  • 01.07.2014 ... : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) - Członek

Partie krajowe

  • 20.07.2004 / 02.07.2006 : Socjaldemokracja Polska (Polska)
  • 03.07.2006 / 13.07.2009 : - (Polska)
  • 01.07.2014 ... : Platforma Obywatelska (Polska)

Przewodniczący

  • 01.02.2017 ... : Delegacja do Komisji Parlamentarnej Stowarzyszenia UE-Ukraina

Wiceprzewodniczący

  • 14.10.2004 / 08.06.2005 : Komisji tymczasowej do spraw wyzwań politycznych i środków budżetowych w rozszerzonej Unii w latach 2007-2013

Członek

  • 21.07.2004 / 14.01.2007 : Komisja Gospodarcza i Monetarna
  • 15.09.2004 / 13.07.2009 : Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE
  • 15.01.2007 / 30.01.2007 : Komisja Gospodarcza i Monetarna
  • 31.01.2007 / 13.07.2009 : Komisja Gospodarcza i Monetarna
  • 01.07.2014 / 18.01.2017 : Komisja Gospodarcza i Monetarna
  • 14.07.2014 ... : Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE
  • 24.06.2016 ... : Komisja śledcza do zbadania zarzutów naruszenia prawa Unii i niewłaściwego administrowania w jego stosowaniu w odniesieniu do prania pieniędzy, unikania opodatkowania i uchylania się od opodatkowania
  • 19.01.2017 ... : Komisja Gospodarcza i Monetarna
  • 19.01.2017 / 31.01.2017 : Delegacja do Komisji Parlamentarnej Stowarzyszenia UE-Ukraina
  • 01.02.2017 ... : Konferencja Przewodniczących Delegacji
  • 05.04.2017 ... : Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest

Zastępstwo

  • 21.07.2004 / 13.09.2005 : Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony
  • 21.07.2004 / 14.01.2007 : Komisja Spraw Zagranicznych
  • 15.09.2004 / 13.09.2005 : Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Rumunia
  • 15.01.2007 / 30.01.2007 : Komisja Spraw Zagranicznych
  • 31.01.2007 / 13.07.2009 : Komisja Spraw Zagranicznych
  • 15.03.2007 / 13.07.2009 : Delegacja do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi
  • 01.07.2014 / 11.11.2014 : Komisja Budżetowa
  • 14.07.2014 ... : Delegacja do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi
  • 12.11.2014 / 18.01.2017 : Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów
  • 21.01.2016 / 04.04.2017 : Komisja śledcza ds. pomiarów emisji w sektorze motoryzacyjnym
  • 19.01.2017 ... : Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów

Działalność parlamentarna podczas sesji plenarnej – 6. kadencja

Wystąpienie(-a) na posiedzeniu plenarnym

42

Wyniki Rady Europejskiej (19−20 marca 2009 r.) (debata)

25-03-2009 P6_CRE(2009)03-25(2)

Obniżone stawki podatku od wartości dodanej (debata)

19-02-2009 P6_CRE(2009)02-19(3)

Dostawy gazu na Ukrainę i do UE przez Rosję (debata)

14-01-2009 P6_CRE(2009)01-14(9)

Stan negocjacji w sprawie pakietu klimatycznego i energii (debata)

04-12-2008 P6_CRE(2008)12-04(3)

10 lat istnienia Unii Gospodarczej i Walutowej – sukcesy i wyzwania (debata)

17-11-2008 P6_CRE(2008)11-17(21)

Posiedzenie Rady Europejskiej (15-16 października 2008 r.) (debata)

21-10-2008 P6_CRE(2008)10-21(7)

Program reformy stoczni polskich (debata)

21-10-2008 P6_CRE(2008)10-21(16)

Pakiet socjalny (część druga: transgraniczna opieka zdrowotna) (debata)

25-09-2008 P6_CRE(2008)09-25(4)

Sprawozdanie(-a) jako sprawozdawca

5

Opinia(-e) jako sprawozdawca

2

OPINIA w sprawie lepszego stanowienia prawa 2006 zgodnie z art. 9 Protokołu w sprawie stosowania zasady pomocniczości i proporcjonalności

ECON
17-07-2008 ECON_AD(2008)409422

OPINIA w sprawie projektu decyzji Rady udzielającej gwarancji Wspólnoty Europejskiemu Bankowi Inwestycyjnemu na pokrycie strat poniesionych z tytułu pożyczek przeznaczonych na określone typy projektów w Rosji i Nowych Niezależnych Państwach Zachodnich (WNIS)

AFET
30-11-2004 AFET_AD(2004)349916

Projekt(-y) rezolucji

2

WSPÓLNY PROJEKT REZOLUCJI w sprawie 25 rocznicy Solidarności i jej przesłania dla Europy

26-09-2005 RC-B6-0485/2005

  MOTION FOR A RESOLUTION on the 25th Anniversary of Solidarity and its message for Europe

21-09-2005 B6-0504/2005

Oświadczenie(-a) pisemne

2

Oświadczenie pisemne w sprawie konieczności wzmocnienia wsparcia UE dla gazociągu Nabucco

17-11-2008 P6_DCL(2008)0096 Wygasła

szczegóły

Dariusz ROSATI , Elmar BROK

Data otwarcia : 17-11-2008
Termin : 12-03-2009
Liczba sygnatariuszy : 139 - 12-03-2009

Oświadczenie pisemne w sprawie 60. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

15-12-2004 P6_DCL(2004)0058 Wygasła

szczegóły

Dariusz ROSATI , Bogusław SONIK

Data otwarcia : 15-12-2004
Termin : 15-03-2005
Liczba sygnatariuszy : 174 - 15-03-2005

Pytanie(-a) parlamentarne

8

Unia europejska dla ofiar zamachów terrorystycznych i ich rodzin

12-02-2009 E-1106/2009 Komisja

Program reformy polskich stoczni

10-10-2008 O-0103/2008 Komisja

Liczbowe wyniki konkursu EPSO/AD/60/06 field 1

06-06-2008 E-3425/2008 Komisja

Pomoc rolnikom dotkniętym klęską mrozu

11-05-2007 O-0026/2007 Komisja

Perspektywy finansowej na lata 2007-2013

15-09-2005 H-0758/2005 Rada

Długofalowych konsekwencji II wojny światowej

09-03-2005 O-0027/2005 Komisja

Długofalowych konsekwencji II wojny światowej

09-03-2005 O-0026/2005 Rada

Lista kontaktów

Bruxelles

  • Parlement européen
    Bât. Altiero Spinelli
    12E101
    60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
    B-1047 Bruxelles/Brussel

Strasbourg

  • Parlement européen
    Bât. Louise Weiss
    T11004
    1, avenue du Président Robert Schuman
    CS 91024
    F-67070 Strasbourg Cedex

Adres pocztowy

  • European Parliament
    Rue Wiertz
    Altiero Spinelli 12E101
    1047 Brussels