Vittorio AGNOLETTO : Szósta kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Konfederacyjna Grupa Zjednoczonej Lewicy Europejskiej / Nordycka Zielona Lewica - Członek

Partie krajowe 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Partito della Rifondazione Comunista - Sinistra Europea (Włochy)

Deputowani 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Komisja Spraw Zagranicznych
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Podkomisja Praw Człowieka
  • 15-09-2004 / 13-07-2009 : Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Komisja Spraw Zagranicznych
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Podkomisja Praw Człowieka
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Komisja Spraw Zagranicznych
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Podkomisja Praw Człowieka

Zastępstwo 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Komisja Handlu Zagranicznego
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Delegacja do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Komisja Handlu Zagranicznego
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Komisja Handlu Międzynarodowego
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Delegacja do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi
  • 15-03-2007 / 13-07-2009 : Delegacja do spraw stosunków z Afganistanem

all-activities 

Wkład do debat parlamentarnych 
Przemówienia wygłaszane podczas sesji plenarnej i oświadczenia pisemne dotyczące debat plenarnych. Art. 194art. 162 ust. 11 Regulaminu

Sprawozdanie(-a) jako sprawozdawca 
Sprawozdawcę wyznacza właściwa komisja parlamentarna. Opracowuje on sprawozdanie na temat wniosków o charakterze ustawodawczym lub budżetowym bądź na inne tematy. Podczas prac nad sprawozdaniem sprawozdawca może zasięgać opinii ekspertów i zainteresowanych stron. Sprawozdawcy odpowiadają również za opracowywanie poprawek kompromisowych oraz za negocjacje z kontrsprawozdawcami. Sprawozdania przyjęte na szczeblu komisji są rozpatrywane i poddawane pod głosowanie podczas sesji plenarnej. Artykuł 52a

Opinia(-e) jako sprawozdawca 
Komisje mogą sporządzać opinie w sprawie sprawozdania komisji przedmiotowo właściwej, które dotyczą elementów wchodzących w zakres odpowiedzialności danej komisji. Sprawozdawcy sporządzający takie opinie odpowiadają również za opracowanie poprawek kompromisowych oraz za negocjacje z kontrsprawozdawcami. Artykuł 53 i 54, załącznik V

OPINIA w sprawie oceny sankcji UE jako części działań i polityki UE w dziedzinie praw człowieka  
- INTA_AD(2008)405985 -  
-
INTA 
OPINIA w sprawie Unia Europejska a pomoc humanitarna  
- AFET_AD(2007)390724 -  
-
AFET 

Projekt(-y) rezolucji 
Posłowie mogą składać indywidualne projekty rezolucji w sprawach wchodzących w zakres działalności UE. Projekty takie przekazuje się właściwej komisji celem rozpatrzenia. Artykuł 133

Pytanie(-a) parlamentarne 
Pytanie wymagające odpowiedzi ustnej i debaty może złożyć komisja, grupa polityczna lub grupa posłów w liczbie co najmniej 5 % całkowitej liczby posłów do Parlamentu. Adresatami są inne instytucje UE. Konferencja Przewodniczących decyduje o tym, czy i w jakiej kolejności pytania zostaną ujęte w końcowym projekcie porządku dziennego posiedzenia plenarnego. (art. 128 Regulaminu)

Oświadczenia pisemne (do dnia 16 stycznia 2017 r.) 
**Od dnia 16 stycznia 2017 r. instrument ten nie istnieje.** Oświadczenie pisemne stanowiło inicjatywę w sprawie wchodzącej w zakres kompetencji UE. Inni posłowie mogli złożyć pod nim podpis w okresie trzech miesięcy.

Oświadczenie pisemne w sprawie europejskiego dnia pamięci ofiar mafii oraz w sprawie wykorzystywania dóbr i kapitałów skonfiskowanych międzynarodowym organizacjom przestępczym do celów społecznych  
- P6_DCL(2008)0108 - Wygasła  
Vittorio AGNOLETTO , Josep BORRELL FONTELLES , Monica FRASSONI , Rodi KRATSA-TSAGAROPOULOU , Sir Graham WATSON  
Data otwarcia : 15-12-2008
Termin : 02-04-2009
Liczba sygnatariuszy : 220 - 02-04-2009
Oświadczenie pisemne w sprawie rozciągnięcia na wszystkich mieszkańców Europy, również tych nielegalnie wjeżdżających i przebywających na jej terytorium, podstawowej opieki zdrowotnej  
- P6_DCL(2006)0002 - Wygasła  
Vittorio AGNOLETTO , Giovanni BERLINGUER , Patrizia TOIA , Pier Antonio PANZERI , Pia Elda LOCATELLI  
Data otwarcia : 16-01-2006
Termin : 16-04-2006
Liczba sygnatariuszy : 89 - 16-04-2006
Oświadczenie pisemne w sprawie tsunami oraz wprowadzenia międzynarodowego podatku  
- P6_DCL(2005)0002 - Wygasła  
Marie-Noëlle LIENEMANN , Glyn FORD , Caroline LUCAS , Vittorio AGNOLETTO , Harlem DÉSIR  
Data otwarcia : 26-01-2005
Termin : 26-04-2005
Liczba sygnatariuszy : 30 - 14-04-2005

Lista obecności 
Niniejsza lista obecności jest fragmentem protokołów posiedzeń plenarnych szóstej kadencji parlamentarnej. Znajdujące się tam informacje mają charakter wyłącznie informacyjny i obejmują okres sprawowania mandatu posła do Parlamentu Europejskiego. Są to dane surowe i nie obejmują korekt z tytułu uzasadnionej nieobecności spowodowanej chorobą, urlopem macierzyńskim/ojcowskim, autoryzowaną działalnością delegacji parlamentarnych itp.