Nicole FONTAINE
  • Nicole
    FONTAINE
  • Francja
  • Data urodzenia: 16 stycznia 1942, Grainville-Ymauville (Seine-Maritime)

Grupy polityczne

  • 24.07.1984 / 25.10.1987 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrzescijanscy Demokraci) - Członkini
  • 26.10.1987 / 24.07.1989 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrzescijanscy Demokraci) - Członkini prezydium
  • 25.07.1989 / 18.07.1994 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrzescijanscy Demokraci) - Członkini prezydium
  • 19.07.1994 / 27.07.1994 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrzescijanscy Demokraci) - Członkini
  • 28.07.1994 / 19.07.1999 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrzescijanscy Demokraci) - Członkini prezydium
  • 20.07.1999 / 11.10.1999 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów - Członkini
  • 12.10.1999 / 07.03.2002 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów - Członkini prezydium
  • 08.03.2002 / 16.06.2002 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów - Członkini prezydium
  • 20.07.2004 / 13.07.2009 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów - Członkini

Partie krajowe

  • 24.07.1984 / 24.07.1989 : Union pour la démocratie française (Francja)
  • 25.07.1989 / 18.07.1994 : Centre des démocrates sociaux (Francja)
  • 19.07.1994 / 16.06.1996 : Union pour la démocratie française - Centre des démocrates sociaux (Francja)
  • 17.06.1996 / 19.07.1999 : Union pour la démocratie française - Force démocrate (Francja)
  • 20.07.1999 / 16.06.2002 : Union pour la démocratie française (Francja)
  • 20.07.2004 / 13.07.2009 : Union pour un Mouvement Populaire (Francja)

Przewodnicząca

  • 20.07.1999 / 14.01.2002 : Parlament Europejski
  • 20.07.1999 / 14.01.2002 : Konferencja Przewodniczących
  • 20.07.1999 / 14.01.2002 : Prezydium

Wiceprzewodnicząca

  • 26.10.1987 / 13.03.1989 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Mashreq (Egipt, Jordania, Liban i Syria)
  • 05.02.1992 / 10.02.1993 : Delegacja ds. stosunków z Izraelem
  • 11.02.1993 / 31.01.1994 : Delegacja ds. stosunków z Izraelem
  • 01.02.1994 / 18.07.1994 : Delegacja ds. stosunków z Izraelem
  • 11.04.2007 / 13.07.2009 : Delegacja do spraw stosunków z Afganistanem

Wiceprzewodnicząca

  • 25.07.1989 / 13.01.1992 : Prezydium
  • 25.07.1989 / 13.01.1992 : Parlament Europejski
  • 14.01.1992 / 18.07.1994 : Prezydium
  • 14.01.1992 / 18.07.1994 : Parlament Europejski
  • 19.07.1994 / 13.01.1997 : Prezydium
  • 19.07.1994 / 13.01.1997 : Parlament Europejski
  • 14.01.1997 / 19.07.1999 : Parlament Europejski
  • 14.01.1997 / 19.07.1999 : Prezydium

Członkini

  • 26.07.1984 / 20.01.1987 : Komisja ds. Kwestii Prawnych i Praw Obywatelskich
  • 26.07.1984 / 20.01.1987 : Komisja ds. Praw Kobiet
  • 12.02.1985 / 09.03.1986 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Ameryki Poludniowej
  • 10.03.1986 / 20.01.1987 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Ameryki Poludniowej
  • 21.01.1987 / 24.07.1989 : Komisja ds. Praw Kobiet
  • 21.01.1987 / 26.10.1987 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Mashreq (Egipt, Jordania, Liban i Syria)
  • 21.01.1987 / 24.07.1989 : Komisja ds. Kwestii Prawnych i Praw Obywatelskich
  • 10.10.1988 / 24.07.1989 : Komisja ds. Mlodziezy, Kultury, Edukacji, Informacji i Sportu
  • 14.03.1989 / 24.07.1989 : Delegacja ds. stosunków z panstwami Mashreq (Egipt, Jordania, Liban i Syria)
  • 26.07.1989 / 14.01.1992 : Komisja ds. Mlodziezy, Kultury, Edukacji, Srodków Masowego Przekazu i Sportu
  • 26.07.1989 / 14.01.1992 : Delegacja ds. stosunków z Izraelem
  • 15.01.1992 / 05.02.1992 : Delegacja ds. stosunków z Izraelem
  • 15.01.1992 / 18.07.1994 : Komisja ds. Kultury, Mlodziezy, Edukacji i Srodków Masowego Przekazu
  • 21.07.1994 / 15.01.1997 : Komisja ds. Kultury, Mlodziezy, Edukacji i Srodków masowego przekazu
  • 17.11.1994 / 11.07.1995 : Delegacja ds. stosunków z Izraelem
  • 12.07.1995 / 15.01.1997 : Delegacja ds. stosunków z Izraelem
  • 16.01.1997 / 19.07.1999 : Komisja ds. Kultury, Mlodziezy, Edukacji i Srodków Masowego Przekazu
  • 17.01.2002 / 16.06.2002 : Komisja Prawna i Rynku Wewnętrznego
  • 21.07.2004 / 14.01.2007 : Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia
  • 21.07.2004 / 14.01.2007 : Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii
  • 15.09.2004 / 13.03.2007 : Delegacja do spraw stosunków z państwami rejonu Zatoki Perskiej, w tym z Jemenem
  • 15.01.2007 / 30.01.2007 : Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia
  • 15.01.2007 / 30.01.2007 : Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii
  • 31.01.2007 / 13.07.2009 : Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii
  • 31.01.2007 / 13.07.2009 : Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia
  • 14.03.2007 / 14.03.2007 : Delegacja do spraw stosunków z państwami rejonu Zatoki Perskiej, w tym z Jemenem
  • 15.03.2007 / 10.04.2007 : Delegacja do spraw stosunków z Afganistanem

Zastępstwo

  • 26.07.1984 / 20.01.1987 : Komisja ds. Mlodziezy, Kultury, Edukacji, Informacji i Sportu
  • 21.01.1987 / 24.07.1989 : Komisja ds. Mlodziezy, Kultury, Edukacji, Informacji i Sportu
  • 26.07.1989 / 14.01.1992 : Komisja ds. Kwestii Prawnych i Praw Obywatelskich
  • 26.07.1989 / 14.01.1992 : Komisja ds. Praw Kobiet
  • 15.01.1992 / 18.07.1994 : Komisja ds. Kwestii Prawnych i Praw Obywatelskich
  • 15.01.1992 / 10.02.1993 : Delegacja ds. stosunków z Wegrami
  • 15.01.1992 / 18.07.1994 : Komisja ds. Praw Kobiet
  • 11.02.1993 / 31.01.1994 : Delegacja ds. stosunków z Wegrami
  • 01.02.1994 / 18.07.1994 : Delegacja do Wspólnej Komisji Parlamentarnej UE-Wegry
  • 21.07.1994 / 15.01.1997 : Komisja ds. Kwestii Prawnych i Praw Obywatelskich
  • 12.09.1994 / 15.01.1997 : Komisja ds. Praw Kobiet
  • 16.01.1997 / 19.07.1999 : Komisja ds. Praw Kobiet
  • 16.01.1997 / 13.10.1997 : Delegacja ds. stosunków z Izraelem
  • 16.01.1997 / 19.07.1999 : Komisja ds. Kwestii Prawnych i Praw Obywatelskich
  • 14.10.1997 / 23.02.1999 : Delegacja ds. stosunków z Izraelem
  • 24.02.1999 / 19.07.1999 : Delegacja ds. stosunków z Izraelem
  • 07.02.2002 / 16.06.2002 : Komisja Kultury, Młodzieży, Edukacji, Mediów i Sportu
  • 21.07.2004 / 06.09.2005 : Komisja Spraw Zagranicznych
  • 15.09.2004 / 13.07.2009 : Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE
  • 07.09.2005 / 14.01.2007 : Komisja Prawna
  • 15.01.2007 / 30.01.2007 : Komisja Prawna
  • 31.01.2007 / 13.07.2009 : Komisja Prawna

Działalność parlamentarna podczas sesji plenarnej – 6. kadencja

Wystąpienie(-a) na posiedzeniu plenarnym

7

Projekt(-y) rezolucji

6

WSPÓLNY PROJEKT REZOLUCJI w sprawie praw kobiet w Afganistanie

23-04-2009 RC-B6-0197/2009

  PROPOSITION DE RÉSOLUTION sur les droits des femmes en Afghanistan

22-04-2009 B6-0199/2009

NB: Ta propozycja rezolucji jest dostępna jedynie w języku oryginału

WSPÓLNY PROJEKT REZOLUCJI w sprawie afgańskiego dziennikarza Perwiza Kambachsza

12-03-2008 RC-B6-0112/2008

  PROPOSITION DE RÉSOLUTION sur le ressortissant afghan condamné par les tribunaux islamistes

11-03-2008 B6-0115/2008

NB: Ta propozycja rezolucji jest dostępna jedynie w języku oryginału

PROJEKT REZOLUCJI w sprawie przyszłej polityki patentowej w Europie

04-10-2006 B6-0522/2006

Oświadczenie(-a) pisemne

1

Oświadczenie pisemne w sprawie unii polityki zagranicznej, bezpieczeństwa i obrony

31-01-2007 P6_DCL(2007)0010 Wygasła

szczegóły

Elmar BROK , Nicole FONTAINE , Bronisław GEREMEK , Jo LEINEN , Íñigo MÉNDEZ DE VIGO

Data otwarcia : 31-01-2007
Termin : 30-04-2007
Liczba sygnatariuszy : 279 - 30-04-2007

Pytanie(-a) parlamentarne

2

Działalność parlamentarna podczas sesji plenarnej – 5. kadencja

Wystąpienie(-a) na posiedzeniu plenarnym

1301

  Approval of the Minutes of the previous sitting

17-12-2001 P5_CRE(2001)12-17(1)

  Approval of the Minutes of the previous sitting (2)

17-12-2001 P5_CRE(2001)12-17(1)

  Announcement by the President

17-12-2001 P5_CRE(2001)12-17(2)

  Announcement by the President (2)

17-12-2001 P5_CRE(2001)12-17(2)

  European Council/Belgian Presidency

17-12-2001 P5_CRE(2001)12-17(3)

  European Council/Belgian Presidency (2)

17-12-2001 P5_CRE(2001)12-17(3)

  European Council/Belgian Presidency (3)

17-12-2001 P5_CRE(2001)12-17(3)

  Approval of the Minutes of the previous sitting

13-12-2001 P5_CRE(2001)12-13(1)

  Approval of the Minutes of the previous sitting (2)

13-12-2001 P5_CRE(2001)12-13(1)

  Order of business

13-12-2001 P5_CRE(2001)12-13(2)

Pytanie(-a) parlamentarne

1

  Participation of east European republics in Community education programmes

22-02-2002 E-0481/2002 Rada