David BORRELLI : a 8-a legislatură 

Grupuri politice 

  • 01-07-2014 / 15-10-2014 : Grupul Europa Libertății și Democrației Directe - Copreședinte
  • 16-10-2014 / 19-10-2014 : Deputați neafiliați
  • 20-10-2014 / 16-01-2017 : Grupul Europa Libertății și Democrației Directe - Copreședinte
  • 17-01-2017 / 12-02-2018 : Grupul Europa Libertății și Democrației Directe - Membru
  • 13-02-2018 / 16-04-2019 : Deputați neafiliați
  • 17-04-2019 ... : Grupul Alianței Liberalilor și Democraților pentru Europa - Membru

Partide naţionale 

  • 01-07-2014 / 13-02-2018 : Movimento 5 Stelle (Italia)
  • 14-02-2019 / 16-04-2019 : Independent (Italia)
  • 17-04-2019 ... : Più Europa (Italia)

Membru 

  • 01-07-2014 / 15-10-2014 : Conferința președinților
  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Comisia pentru comerț internațional
  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Comisia pentru industrie, cercetare și energie
  • 14-07-2014 ... : Delegația pentru relațiile cu Africa de Sud
  • 15-09-2014 ... : Delegația pentru relațiile cu țările din Mashrek
  • 18-09-2014 ... : Delegația la Adunarea Parlamentară a Uniunii pentru Mediterana
  • 20-10-2014 / 16-01-2017 : Conferința președinților
  • 19-01-2017 ... : Comisia pentru comerț internațional
  • 19-01-2017 ... : Comisia pentru industrie, cercetare și energie

Membru supleant 

  • 01-07-2014 / 17-07-2014 : Comisia pentru afaceri externe
  • 14-07-2014 / 12-02-2018 : Delegația pentru relațile cu Mercosur
  • 14-07-2014 / 12-02-2018 : Delegația la Adunarea Parlamentară Euro-Latinoamericană
  • 11-09-2014 / 17-09-2014 : Delegația la Adunarea Parlamentară a Uniunii pentru Mediterana
  • 17-11-2014 / 12-02-2018 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Turcia

Contact