Mircea DIACONU : a 8-a legislatură 

Grupuri politice 

  • 01-07-2014 ... : Grupul Alianței Liberalilor și Democraților pentru Europa - Membru

Partide naţionale 

  • 01-07-2014 ... : Independent (România)

Vicepreședinte 

  • 07-07-2014 / 18-01-2017 : Comisia pentru cultură și educație
  • 23-01-2017 ... : Comisia pentru cultură și educație

Membru 

  • 01-07-2014 / 06-07-2014 : Comisia pentru cultură și educație
  • 14-07-2014 ... : Delegația pentru relațiile cu Peninsula Arabică
  • 19-01-2017 / 22-01-2017 : Comisia pentru cultură și educație

Membru supleant 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale
  • 14-07-2014 ... : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Macedonia de Nord
  • 19-01-2017 ... : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale

Contact